Letní biatlon v podání kluků Danihelkových v roce 2023

Poté, co skončila úspěšná zimní sezóna, u Dandy v oddíle biatlon Břidličná a u Ády v TC Praděd  v alpských disciplínách, oba hoši vlastně skočili rovnýma nohama  do sezóny letního biatlonu. Ještě v dubnu měli paralelní přípravu na Petrových Kamenech v alpském lyžování a v biatlonu na střelnici v Břidličné.Pak od května běhali už jen letní biatlon. Už jen není správný výraz. Letní biatlon je totiž neskutečná dřina. Běhá se v teniskách, takže ani z kopce si trochu neodpočinete. Od května čtyřikrát týdně trénink a skoro každý druhý víkend závody.
 Odstartovali jsme celý tento maraton závodů na domácí půdě v Břidličné. Oblastní závod 6.5.2023 Adam vyhrál a Daniel nestartoval kvůli nemoci.
Další závod byl oblastní kvalifikační závod ve sprintu v Rožnově pod Radhoštěm 27.5.2023. Adam zde doběhl první, a Daniel byl šestý. 
Do třetice  oblastní závod v Bystřici pod Hostýnem 10.6.2023,kde byl Adam druhý a Dan pátý.
Poté se běžely závody v Krušných horách, v Sokolově, 24.-25.6.2023 V prvním závodě Českého poháru ve vytrvalostním běhu, bral Adam zlato. Druhý den se běžel sprint a náš benjamínek se zalekl toho ,že by mohl dvakrát za sebou zvítězit,čtyřikrát netrefil terč a doběhl šestý. Danda obsadil v sobotu dvanácté místo a v neděli čtrnácté. 
V červenci regenerovali hoši čtrnáct dní u moře a druhých čtrnáct dní podstoupili lehkou přípravu v Koutech nad Desnou. A tím u nás skončili prázdniny.
Srpen absolvovali kluci tři soustředění nejen v biatlonu,ale i s TC Praděd, Adam ještě lyžařskou halu v Litvě a 25.8.-26.8. 2023 se sešli na závodech Českého poháru v Plzni. V sobotu se běžel sprint se skupinovým startem, v neděli sprint. Adam byl v sobotu druhý, v neděli třetí.Danda pro změnu pro nemoc nestartoval,měl antibiotika.
Poslední závod Českého poháru se běží jako Mistrovství České republiky.Běželo se ve Starém Městě pod Landštejnem 16.-17.9.2023.
Aďoš v sobotu ve sprintu druhý, odpoledne ve štafetě vyhrál. V Neděli
v závodě s hromadným startem byl zase druhý. Takže máme doma jednou mistra ČR a dvakrát vícemistra ČR a ještě druhého v celkovém pořadí Českého poháru, a to pouze  o 6 bodů. A to docela naštve. Dandovi se úplně nedařilo, v sobotu 29. místo ve sprintu, ve štafetě pátý a v neděli byl 34. 

Tímto článkem bychom chtěli poděkovat obci Malá Morávka a majitelům penzionu a restaurace U Kovárny za důležitý sponzoring, bez kterého by nebylo možné se některých závodů v zimě i v létě zúčastnit.