Podpora sportu v Moravskoslezském kraji 2022

Celoroční činnost Tréninkového centra Praděd probíhá za významné podpory Moravskoslezského kraje, který poskytl finanční příspěvek z dotačního titulu „Podpora sportu v Moravskoslezském kraji 2022“.
Pravidelnou tréninkovou činnost zajišťujeme 3 x týdně. Průběžně byl tréninkový proces doplněn 4 letními soustředěními a 6 kempy na ledovcích v Rakousku. Pro zajištění kvality tréninkového procesu jsme zajistili vyškolení dvou trenérů alpských disciplín III. třídy. 
Dobrá tréninková příprava přispěla k dosažení dobrých sportovních úspěchů našich mládežnických sportovců v zimní lyžařské sezóně. Adam Danihelka zvítězil v seriálech Jesenický pohár, Madeja sport CUP a Rychlebský pohár. Družstvo U12 zvítězilo v Jesenickém poháru a obsadilo 6.místo v Madeja sport CUPu. Velkým úspěchem je dospělý Radek Houser z našeho oddílu, který se dostal do české reprezentace v snowboardcrossu a za loňskou sezónu obsadil v Evropském poháru pěkné 6. místo.
V roce 2022 Tréninkové centrum Praděd uspořádalo 4 závody zařazené do kalendáře SLČR: „Územní klasifikační závod žactva v alpských disciplínách“, 2 x „Jesenický pohár v alpských disciplínách“ a „Mezinárodní závod FIS ve slalomu“. Tyto závody jsou výsledkem dobré práce celého oddílu a prezentace správné podpory Moravskoslezského kraje v rámci podpory sportu. 
Aktuálně je v přípravě na nadcházející sezónu 57 závodníků v alpských disciplínách a 2 ve snowboardingu.